Čtvrtek 15.6.2023 od 19 hodin * Vilém Veverka TRIOplus

Čtvrtek 15.6.2023 od 19 hodin * Vilém Veverka TRIOplus

Galerie

Vilém Veverka TRIOplus

Kulturně komunitní centrum Koruna Vás srdečně zve na koncert Viléma Veverky TRIOplus. Fascinující fusion a jazzové kreace v rukou hobojového mága a jeho špičkových kolegů.

Vilém Veverka - hoboj, Martin Hybler - klavír, Jan Kořínek - kontrabas, Tomáš Hobzek - bicí.

Vliém Veverka studoval hru na hoboj na Pražské konzervatoři a na HAMU v Praze ve třídě prof. Liběny Séquardtové. Poté následovalo studium u Dominika Wollenwebera na Hochschule für Musik Hanns Eisler v Berlíně, na které navázal dvouletým účinkováním v Berlínské filharmonii (Karajan Stiftung). Další zkušenosti získal od předních zahraničních hobojistů (Albrecht Mayer, Hansjörg Schellenberger, Maurice Bourgue či Heinz Holliger).

Je laureátem hobojové soutěže Sony Music Foundation (Tokio – 2003). Je sólistou Filharmonie Brno, zakládajícím členem PhilHarmonia Octet Prague a New Approach Ensemble a jako sólista vystupuje s významnými českými orchestry, např. s Pražskou komorní filharmonií, Filharmonií Brno, FOK, SOČR ad., ze zahraničních orchestrů pak s Tokyo Philharmonic Orchestra, Bayerisches Kammerorchester či Budafok Orchestra Budapest. Nahrál a v českých premiérách provedl řadu náročných skladeb druhé poloviny 20. století (Bennet, Berio, Britten, Yun, Zimmermann, Rihm, Kopelent).

http://www.youtube.com/watch?v=BEPW1X6x8sQ

Vstupné 330 Kč (do 8.6.), 390 Kč (od 9.6.)

Délka akce: 90 minut

Kliknutím na datum nebo čas zobrazíte podrobnosti představení
Čtvrtek, 15. 6. - 19:00 Koupit
U Koruny
Název: Čtvrtek 15.6.2023 od 19 hodin * Vilém Veverka TRIOplus
Cena: 390,00 Kč
Místo: U Koruny
náměstí Osvoboditelů 44/15
153 00 Praha
Zobrazit na mapě